Ankara Temizlik

Ankara Hastane Temizliği

Hastaneler, insan sirkülasyonunun en fazla yapıldığı alanlardan birisi olarak bilinir. Normal şartlarda kalabalık olan yerlerin hijyenik bir şekilde kalabilmesi dahi büyük bir sorunken, hastaneye tedavi olmak için gelen kişilerin belirli hastalıkları barındırıyor olması da bu durumun daha ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini göstermekte. Bunun için hastane temizliği konusunda yapılması gerekenler, diğer alanların temizliğine nazaran daha özel ve farklı olmak zorunda diyebiliriz.
 
Hijyenik ve mikropsuz ortamların sağlanması, belirli bölgeler için ayrı malzemelerin ve yöntemlerin kullanılması hastane temizliği esnasında oldukça hassas bir şekilde yaklaşılması gereken meseleler arasındadır. Özellikle çapraz bulaşma olarak adlandırabileceğimiz mikrop ve bakteri taşınma yolunun engellenmesi de bu konuda titiz ve profesyonel bir çalışma yürütmekten geçmektedir. Çapraz bulaşmada, temizlenen alanda kullanılan malzemelerin bir başka alana taşınması ve temizlik aynı alanda devam ediyormuş gibi davranılmasının da yoğun etkisi vardır. Sözgelimi, hastane temizliği esnasında danışma masalarının hijyeninin sağlanması amacıyla kullanılan malzemelerin sterilizasyon işleminden geçirilmeden doğrudan yoğun bakım ünitesinde kullanılması buradaki ölmeyen mikropların veya bakterilerin yoğun bakımdaki alanlara da geçmesinin önünü açar ve bu durum çok ciddi enfeksiyonlara, hatta ölümlere sebep olabilir. Sözkonusu insan hayatı olduğunda, bu işin şansa bırakılması elbette ki düşünülemez.
 
Tüm bu açıkladığımız riskler dolayısıyla hastane temizliği konusunda görev alan profesyonel firmalar bu işe ciddi eğitim almış personelleriyle girmekte ve personellerini zaman zaman çeşitli kontrollerden geçirmektedir. Ayrıca kullanılan malzemeler her bir ünite ve bölge için ayrı ayrı tasarlanmış olarak kullanılarak, çapraz bulaşmanın da önüne geçilmesi amaçlanır. TSE belgeli ve kaliteli temizlik malzemelerinin kullanılması ise olmazsa olmazlardan birisidir. Bu durumda yapılan sözleşmeye göre müşteriden malzemelerin temini konusunda talepte bulunulması veya malzemelerin şirket tarafından sağlanarak belirli periyotlarla kesilen faturaya hizmetle birlikte yansıtılması durumları sözkonusu olabilir.
 
Hastane temizliği hizmeti ise, üstte belirli kaygılarımızı da belirterek açıkladığımız sorunların tamamını çözmeyi ve bu konuda profesyonel bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Hem hastane yönetiminin, hem personellerin, hem de hastaların memnun kalabileceği bir ortam yaratması kendisine amaç olarak edinmiş şirket, bu konuda eğitimli personelleri, sorunlara çözüm getirebilme becerisi gibi avantajlarıyla da piyasada sıkça bulunan merdivenaltı firmalardan çok daha kaliteli bir temizlik hizmeti sunmayı vaat etmektedir. Hem özel, hem de devlet hastanelerine yönelik farklı çözüm önerileri sunan ve müşterileriyle yaptığı görüşmeler sırasında farklı seçenekleri sunarak tek bir kalıba bağlı olmamayı amaçlayan Firmamız  hem part time hem de full time personel hizmetleriyle hastanelerin tüm departmanlarının ihtiyaç duyduğu temizlik sorununu ayrı ayrı tespit ederek sorunu çözmeye çalışır.