Ankara Temizlik

Ankara Otel Temizliği

Oteller, pek çok alanda müşterisini memnun etmeyi, onu sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde konaklatmayı görev olarak edinmiş, belirli bir süre içinde pek çok kişinin sirkülasyonunu sağlayan alanlar arasında bulunmaktadır. Pek çok otel kurumsal bir mantıkla işletilir ve yapılacak en ufak bir hata dahi, bu konudaki prestijini zedelemeye yeter de artar bile. Özellikle internetin, sosyal medyanın ve otel değerlendirme sitelerinin bu kadar gelişmiş olduğu günümüzde müşteriler tarafından yapılacak en ufak bir olumsuz değerlendirme bile, otelin ekonomik kazancını oldukça kötü bir şekilde etkileyebilir, işletmenin gerilemesine, hatta kapanmasına yol açabilir.
 
Otel müşterilerinin dikkat ettiği pek çok kriter vardır, bunların başında ise otel temizliği gelmektedir. Hiç kimse düzenli olarak temizlenmeyen, bu konuda harcanması gereken emekten ve masraftan ödün veren bir otelde kalmak istemez, başkalarına da tavsiye etmez. Genelde tanıtım ve referans işleriyle yürütülmekte olan otel ve konaklama sektörü için bu durumun ciddi bir sıkıntı yaratabileceğini kabul ederek, önlemi sorun yaşamadan almak yapılacak en mantıklı hamle olacaktır.
 
Butik oteller dahi belirli bir sistem içerisinde yönetilir ve bu sistemin bozulması demek aksaklıkları da beraberinde getirmesi demektir. Bu yüzden otel temizliği, otelin büyüklüğüne, niteliklerine ve hangi bölümlerinde daha çok yoğunluğun olduğuna göre değişen bir planlama ile yürütülmeli ve bu konuda kurumsal firmalarla çalışılmalıdır. Ayrıca çalışanlar arasında ciddi bir koordinasyon kurulmalı, görev tanımları yapılmalı ve hem görevlendirmelerde, hem de görev değişimlerinde aksaklık çıkmaması garanti altına alınmalıdır.
 
Otel temizliğinin en önemli göstergelerinden birisi odaların, odaların içinde bulunan malzemelerin ve banyo gibi kirlenmesi oldukça muhtemel alanların kirden ne kadar arındırılabildiğidir. Özellikle banyo ve tuvalet bölümleri çabucak kirlenebilen bölümler olduğu için, odada müşteri değişimi yaşanmasa bile yine de belirli aralıklarla kontrollerin yapılması gereken alanlar arasındadır. Müşteriye saçlarla tıkanmış bir duş kabini, temizlenmemiş bir klozet, önceki günden izler taşıdığı belli olan yer kirleriyle dolu bir oda veya banyo bırakmak, hem hizmet kalitesini hem de müşteri memnuniyetini oldukça düşürür.
 
Frimamız ise otel temizliğikonusunda uzman, gerekli eğitimleri almış profesyonel kadrosuyla sizlere hizmet vermeye hazırdır. Gerekli çalışma programını hazırlayarak görev dağılımı yapan, sizi çalışmalar ve personel durumu hakkında düzenli olarak bilgilendiren firma, işlerinizin çok daha kolay bir şekilde yürütülmesine ve temizlik konusunda hiçbir açık nokta bırakmamanıza yardımcı olacaktır.
 
Otelinizin ününü korumak, gerekli temizlik önlemlerini almak ve müşteri memnuuniyeti konusunda olumlu geri dönüşler sağlamak için atacağınız adım sadece bir tık uzağınızda duruyor