Ankara Temizlik

Ankara Mağaza Temizliği

Market mağaza temizliği metraja ve yapılan işin cinsine göre değişiklik göstermektedir. Firmamız market mağaza temizliği konusunda profesyonel iş yaklaşımı ve ile hizmetinizdedir. Market ve mağazalarda temizlik işlemi gün içinden ziyade mesai saatleri dışında yapılmaktadır. Gündüz saatlerinde çok yoğun olan bu alanlarda müşterilerin rahat rahat alışveriş yapabilmesi için acil durumlar dışında temizlik yapılması uygun değildir. Mağaza temizliği genelde mağaza açılmadan önce yapılır. Rafların tozu alınır, vitrin eğer müsait ise cam temizliği yapılır ve yerler temizlenir. Yer temizliğinde öncelikle süpürge makinesi ile temizlik yapıldıktan sonra yerler onun üzerine silinir. Tabiki bu temizlik işlemi mağaza veya marketin konseptine göre değişiklik gösterebilir. Sürekli kullanılan zeminler belli bir süre sonra kararmaya başlar ve eski parlaklığından eser kalmaz. Bu gibi durumlarda eğer mağaza veya markete makine girebilecek bir ortam var ise özel yer temizleme makineleri ile birlikte yine özel kimyasallar kullanılarak yerler parlatılır. Aynı zamanda giyinme kabinleri varsa bu alanlarda temizlenir.
Mağaza Temizliği
 
Market ve mağazalarda temizlik yapılırken raftaki ürünlere dikkat edilerek temizlik yapılması gerekmektedir. Mağazadaki ürünler özel toz bezleri ile temizlenir. Bu şekilde mağazadaki ürünlerede zarar verilmemiş olur. Yine market ve mağazaların görünmeyen alanları olan personel odaları, giyinme odaları ve depolar gibi alanlarda temizlik işleminde geçirilir. Eğer mağazada çok adette ayna var ise gün içindede müdahale edilip temizlenebilir. Market ve mağazalarda çalışacak temizlik görevlileri çalışmaya başlamadan önce özel eğitimlerden geçirilir. Bu sayede sizlerde işini daha bilinçli yapan kişiler ile çalışmanın farkındalığını hissedebileceksiniz.
 
Market ve mağazalarda temizlik işleri müşterileriniz açısından en önemli unsurlardan bir tanesidir. Özellikle gıda satışı olan mağazalar buna çok dikkat etmek zorundadır. Bazı mağazalarda temizlikte kendi satış personellerini kullanmaktadır, bu durum her ne kadar işletme için karlı görünsede müşteri açısından baktığınızda profesyonellikten uzak bir görüntü teşkil etmektedir. Aynı zamanda bu durum kendi personelinizin motivasyonunuda düşürdüğü bir gerçektir. Belli bir süre sonra bu temizlik sadece yüzeysel yapılacağından dolayı bu durumda işletmeniz zarar görecektir. Her işi kendi uzmanının yapması her zaman için en doğru yapılan iştir.